Металочерепиця або профнастил – що краще для даху будинку?

Від якості та надійності покрівлі багато в чому залежить не тільки зовнішній вигляд будівлі, але і як довго вона вам прослужить, не вимагаючи капітального ремонту, наскільки комфортно буде знаходитися всередині. Важливим є також фінансове питання, адже матеріали для покрівлі з’їдають значну частину бюджету.

Найчастіше майбутні домовласники сперечаються про доцільність використання металочерепиці та профнастилу. Обидва ці матеріали є в нашому асортименті, ми маємо багатий досвід їх виробництва (вже 22 роки) і детально вивчили специфіку застосування, тому готові чесно порівняти основні характеристики та допомогти вам вирішити, який з них краще використовувати для свого будинку.

У чому схожість і відмінності профнастилу та металочерепиці?

На перший погляд, може здатися, що ці матеріали практично ідентичні: і металочерепиця, і профнастил виготовляються з холоднокатаної сталі.

Форма профнастилу простіша – це лист з профілем трапецієподібного малюнка в розрізі. Залежно від висоти профілю і особливостей вихідної сировини, профлист ділять на:

  • покрівельний;
  • несучий;
  • стіновий;
  • стельовий.

Також деякі виробники випускають універсальний варіант, але ми б не рекомендували використовувати його в якості покрівлі, оскільки для цього матеріал повинен мати певну жорсткість ребер, та володіти потрібними експлуатаційними характеристиками.

Металочерепиця – це та ж профільована холоднокатана сталь. Однак малюнок її поверхні набагато складніший і більш різноманітний. Наприклад, “Мюнхен” імітує кладку натуральної черепиці. Але також сьогодні з’явилися інші варіації, які чудово доповнюють сучасні архітектурні стилі. Наприклад, наш завод випускає також металочерепицю:

  1. “Барселона” – з оригінальною формою хвилі та 3D-зрізом нижньої кромки. Більш складна конструкція профілю також збільшує жорсткість листа і дозволяє використовувати його для дахів великої площі.
  2. “Арсенал” – сучасна класика з лаконічною геометрією, особливо добре поєднується з високими схилами під великим нахилом.
  3. “Марсель” – черепиця із симетричною подвійний хвилею і 3D-зрізом нижньої кромки виглядає дуже свіжо і чудово доповнить сучасну архітектуру.

Серед переваг цього покрівельного матеріалу не тільки естетичність форми, але і різноманітність декоративних покриттів. З широкої палітри RAL можна підібрати відтінок, як в стандартних цегляних тонах, так і в яскравих і незвичайних кольорах, які оригінально доповнюють фасадну частину будинку.

Товщина і вага матеріалу

Ці показники визначають довговічність і комфорт монтажу. Зручно, що покупець може замовити профлист і металочерепицю потрібної йому товщини: якщо в пріоритеті економія – можна вибрати найтоншу сталь, якщо хочете більш довговічний матеріал – товщина повинна бути більшою.

Варто пам’ятати, що різниця в товщині в одну-дві десяті міліметра на квадратному метрі металу перетворюється в додаткові кілограми, які необхідно враховувати при проектуванні кроквяної системи та планування бюджету майбутніх робіт. Відіграє роль і те, що профнастил найчастіше використовується листами більшого формату, тому для роботи з ним необхідна ціла бригада, тоді як металочерепицю в деяких випадках можна монтувати навіть поодинці.

З іншого боку, додаткова товщина саме металу продовжує термін служби. Ми рекомендуємо замовляти продукцію з доброї стали: так покрівля і з профлиста, і з металочерепиці прослужить вам понад 50 років. Втім, на термін служби будуть також впливати захисно-декоративні шари, їх склад і якість виконання. У своїй продукції ми використовуємо покриття з:

  • алюцинка – перевершує звичайне оцинкування по міцності шляхом додавання до складу алюмінію і кремнію; таке покриття складніше подряпати, відповідно, матеріал буде довше захищеним від корозії;
  • глянцевий поліестер – товщиною 25 мкм;
  • матовий поліестер – товщиною 30 мкм.

Також використовуємо якісну ґрунтовку і закріплювачі, які теж продовжують термін служби матеріалу для покрівлі на десятиліття.

Комфорт і безпека

Розглядаючи покрівлю з точки зору комфорту майбутнього будинку, слід брати до уваги захист від шуму і теплоізоляцію. Так, як в основі обох варіантів метал, ці властивості у них приблизно однакові. І металочерепиця, і профлист потребують додаткової звукоізоляції. Ми рекомендуємо використовувати мінеральну вату. Це недорогий варіант, який одночасно захистить і від зайвого шуму, і від тепловтрат.

У питанні пожежної та екологічної безпеки метал з полімерним покриттям відмінно підходить не тільки для житлових будинків, а й для дитячих установ, лікарень, санаторіїв і т.п.

Вартість

Ціна на якісний профнастил не може бути занадто низькою, але все ж поступається металочерепиці зі схожими характеристиками майже у два рази. До того ж не варто забувати, що при оформленні скатів складної форми у металевій черепиці буде набагато більше відходів.

Що обрати – металочерепицю або профнастил?

Як бачите, немає однозначної відповіді на питання, який із цих матеріалів краще. В першу чергу, потрібно орієнтуватися на свої пріоритети. Якщо це економія бюджету – профнастил, безумовно, виграє. Якщо дизайн і естетика – металочерепиця точно виправдає ваші очікування. У плані надійності, практичності та довговічності, ці матеріали практично рівні, а також досить варіативні у своєму виконанні.

[Голосов: 0 Средняя оценка: 0]
error: