Ондулін або профнастил – який з матеріалів краще?

Вибір покрівельного матеріалу – відповідальний момент під час планування майбутнього будівництва. Користувачі нерідко натрапляють на труднощі через незрозумілі характеристики матеріалів та їх різноманітність. Матеріалів багато, та нажаль, ідеального варіанту на всі випадки життя не існує.

Сьогодні ми порівнюємо за основними параметрами ондулін і профнастил. Наступна інформація обов’язково допоможе вам зробити вдалий вибір.

Міцність

Перш ніж говорити про міцність, потрібно усвідомити, що собою представляють ці матеріали. Ондулін, або єврошифер, складається з пресованої целюлози з водонепроникним бітумним просоченням. Профнастил – це метал (холоднокатана сталь) завтовшки від 0,4 до 0,8 мм з оцинковкою або алюцинковим покриттям, також може бути з захисно-декоративним шаром з полімеру.

Завдяки складу, ондулін добре гнеться уздовж хвилі, підходить для покрівлі складних форм, його легко підганяти під потрібний розмір звичайною ножівкою прямо під час монтажу. Однак стійкість до механічних пошкоджень у пресованої целюлози дуже низька. Цілісність такого покриття може пошкодити навіть великий град. Особливо тендітним єврошифер стає під час морозу і під впливом спеки.

Якщо міцність для вас в пріоритеті, краще купити профнастил. Метал легко витримує не тільки статичні навантаження, на кшталт снігових шапок, а й динамічні – падаючі гілки і т.п. Причому на його міцність абсолютно не впливає температура навколишнього середовища. Однак цей матеріал не гнучкий. Метал з ребрами жорсткості підходить тільки для створення конструкцій з прямими геометричними лініями.

Термін служби

Через нижчий рівень міцності ондулін по терміну служби також поступається металевому листу. Деякі виробники гарантують 30-40 років, однак на практиці водонепроникність втрачається вже за 10-15. До того ж єврошифер чутливий до:

  • лугів;
  • кислот;
  • нафтопродуктів.

А також має низьку стійкість до біологічних шкідників. Волокна целюлози з накопиченим, в процесі експлуатації, пилом стають благодатним грунтом для розвитку моху, грибка, лишайника, що неминуче призводить до прискореної корозії.

Термін служби покрівлі з якісного профлиста – 40-50 років. А якщо полімерне покриття залишилося цілісним, то дах проживе без ремонту ще довго по їх закінченню. Сталь біостійка, а полімерні покриття та оцинковка захищають матеріал від корозії. Навіть якщо через роки утворилися вогнища іржі, профнастил ще деякий час буде залишатися водонепроникним, в той час, як будь-який дефект ондулина неминуче призводить до протікання.

Вартість

Хороший єврошифер приблизно на 30% дешевше профільованого листа, проте він вимагає встановлення складнішої обрешітки. До того ж помітна різниця в експлуатаційному терміні не завжди робить таку економію доцільною навіть при дуже обмеженому бюджеті.

Зовнішній вигляд

Ондулін небагато чим відрізняється від традиційного шиферу. Він також випускається у вигляді хвилястих листів габаритами 2х0,96м. Однак поверхня його має шорстку кольорову структуру, що облагороджує зовнішній вигляд.

Вибір профнастилу набагато цікавіше. Металеві листи випускаються в широкій палітрі глянцевих і матових покриттів (можна вибрати відтінок з каталогу RAL). Любителі ексклюзивного дизайну можуть замовити профлист з ефектним Printech покриттям, яке імітує камінь, цеглу, різні відтінки деревини. Ми використовуємо полімерні покриття товщиною 25-30 мкм, склад яких не тільки вкрай міцний, але і стійкий до вигорання, агресивного середовища.

Якщо залишилися сумніви, який з матеріалів вам більше підходить, наші консультанти завжди готові допомогти з вибором.

error: