Що краще – металочерепиця або м’яка покрівля?

Черепичний дах – це ефектно, гарно і доречно майже в будь-якому архітектурному стилі. Однак натуральний глиняний або керамічний матеріал по кишені далеко не кожному, та й недоліків своїх не позбавлений. Основними з них будівельники називають крихкість, складність монтажу, велику вагу, що впливає на всю конструкцію будинку. Тому все частіше любителі естетичної архітектури звертаються до металочерепиці або бітумному аналогу. Зовні вони мало поступаються своїй натуральній праматері, а в експлуатаційних характеристиках навіть перевершують її. Порівняємо покрівлю з гнучкої та металевої черепиці за основними параметрами.

Основа і кроквяна система

І металочерепиця, і гнучка бітумна мають невелику вагу, а тому не мають потреби в посилених кроквах. Однак металеві листи мають жорстку конструкцію і зазвичай лягають прямо на обрешітку з кроком 30-35 см. Бітумну черепицю монтувати на гратчасту основу не вийде: гнучкі листи будуть просто провалюватися, тому буде потрібно доповнити його суцільним покриттям з OSB-плит, водостійкої фанери або іншого матеріалу, що збільшує витрати й затягує будівельний процес.

Ціна

Якщо вже заговорили про гроші, не можна не відзначити різницю у вартості гнучкої та металевої черепиці. М’яка покрівля середньої категорії за ціною 1 м² обійдеться приблизно так само, як металеві листи з якісним полімерним покриттям. А якщо розглядати елітні варіанти, то гнучка черепиця буде практично у 2 рази дорожче металочерепиці з преміумпокриттям.

Особливості монтажу

Обидва матеріали підходять для покрівлі зі схилом скатів не менше 12 градусів. Гнучкість бітуму дозволяє укласти його на конструкції будь-якої форми, включаючи хвилеподібні скати, башточки, складні єндови. Жорстка конструкція металочерепиці без проблем встановлюється на традиційному даху, включаючи багатоскатні. Однак, чим складніше конструкція, тим більше буде перевитрата матеріалу. А для куполів, конусів, округлих форм вона не підходить взагалі.

Працюючи з м’якою покрівлею, слід пам’ятати про дотримання температурного режиму, оскільки в спеку вона занадто розм’якшується, що може призвести до деформації прямо під час монтажу, а при негативних температурах стає крихкою.

Додаткові переваги металочерепиці:

  • можна монтувати під час будь-якої пори року;
  • на 100% пожежобезпечна;
  • гладка поверхня не схильна до накопичення снігу;
  • стійкість до ультрафіолету і до агресивного впливу навколишнього середовища;
  • можливість замовити листи оптимального розміру.

Додаткові переваги бітумної черепиці:

  • стійкість до корозії;
  • гарна шумоізоляція;
  • приховане кріплення;
  • відсутність парусності навіть при сильному вітрі.

Що стосується зовнішнього вигляду, то складно сказати, який з цих покрівельних матеріалів переможе в естетиці. Річ у тому, що сьогодні дуже багато варіантів виконання, як металевих профільованих листів, так і гнучкої бітумної черепиці з різними покриттями. Відповідний для себе дизайн в обох категоріях ви знайдете обов’язково.

 

error: