Сировина

Матеріалом для виробництв Промислової Групи «Арсенал-Центр» є оцинкована сталь, алюмооцинкована сталь, та оцинкована сталь з полімерним покриттям (поліестер, матовий поліестер, Printech). Сировина замовляється безпосередньо у найбільших світових і вітчизняних виробників. основні партнери і постачальники сировини є такі відомі компанії, як: ArcelorMittal, SSAB, United States Steel, Angang Steel Company, Метінвест, Модуль Україна та інші.

Постійна наявність на складі широкого асортименту сировини з різними технічними характеристиками дозволяє оперативно здійснювати виготовлення готової продукції, виходячи з побажань замовника і типу споруджуваних об’єктів. У сучасному будівництві використовуються різні прокати сталі. Вперше прокат сталі використовувався в 1779 році в англії, де, за кресленнями Генрі Корта, був побудований перший прокатний стан. Згодом, генрі Корт отримав патент на свою розробку. З тих пір пройшло багато років і тепер прокат сталі класифікується за різними ознаками.

Холоднокатана сталь являє собою листи сталі, отримані в результаті холодної прокатки. Холоднокатана сталь має збільшену межу плинності і твердості, яка створюється ефектом появи дефектів в кристалічній структурі металу. Завдяки холодному прокату сталь має загартовану мікроструктуру, що допомагає запобігти подальшому зміщенню мікрочастинок.

Сталь покрита методом гарячого цинкування (GI – Galvanized steel) – покриття металу шаром цинку для захисту від корозії шляхом занурення виробу у ємність з розплавленим цинком при температурі близько 460° C. під атмосферним впливом чистий цинк (Zn) вступає в реакцію з киснем (O2) і формує оксид цинку (ZnO), з наступною реакцією з діоксидом вуглецю (CO2) і формуванням карбонату цинку (ZnCO3), зазвичай сірого матового, досить твердого матеріалу, що зупиняє подальшу корозію матеріалу. Гаряче цинкування вважається одним з найбільш надійних, економічних і тому поширених методів захисту заліза і сталі від корозії. для
металоконструкцій гаряче цинкування є безперечно найпоширенішим видом покриття.

Оцинкована сталь з полімерним покриттям (PPGI – pre-painted galvanised steel) – являє собою попередньо покриту полімерною фарбою оцинковану сталь.

Покриття тонколистової рулонної сталі

Оцинкована сталь (Zn) – сталь, що має захисне покриття з цинку. «Оцинковка» – найбільш розповсюджене і традиційне антикорозійне покриття. Сталевий оцинкований лист вже досить давно визнається всіма як якісний і надійний, практичний і доступний матеріал. Він є стійким до різних видів корозії, а також легко витримує вальцювання, згинання,
витяжку, штампування та інші механічні навантаження. Завдяки невисокій ціні і хорошим експлуатаційним якостям вироби з оцинкованої сталі користуються великим попитом.

Алюцинк (AlZn) (правильна назва – гальвалюм) – розплав, що містить 55% аl алюмінію, 43,4% Zn цинку, 1,6% Si кремнію. Покриття поєднує високі захисні властивості алюмінію та протекторні властивості цинку. Алюміній, який утворює стійкий оксид на поверхні листа та інтерметалеве з’єднання з кремнієм, що володіє високою корозійною стійкістю і,
крім того, сприяє особливо міцному зчепленню покриття з основою, перешкоджає проникненню окисленої атмосфери вглиб металу, таким чином, створюючи надійний захисний бар’єр.

Поліестер (PE) – покриття на основі поліефіру. Вироби з цим покриттям витримують високу температуру повітря, мають велику стійкість до корозії. Матеріал міцний і досить довговічний: покрівля із сталевих листів, покритих поліестером, може справно прослужити більше 50 років. Своєю популярністю поліестер зобов’язаний високій стійкості до атмосферних впливів, естетичністю, хорошими показниками стійкості кольору, пластичністю, довговічністю, величезним вибором колірних рішень і все це за цілком прийнятними цінами. Товщина покриття – 25 мкм.

Матовий поліестер (PEMA) – покриття на основі поліефіру. За хімічним складом аналогічний поліестеру. Відрізняється додаванням дрібного металевого пилу, що надає матовість і підвищує поверхневу міцність. За своїми експлуатаційними характеристиками матовий поліестер схожий з глянцевим поліестером, але оксамитова поверхня не дає відблисків, відображаючи світло в різних напрямках, а також, володіє привабливою текстурою. товщина покриття – 35 мкм.

Покриття Printech – є новітньою розробкою південно-корейського металургійного концерну «Dongbu Steel», який є одним з найбільших виробників світу. покриття Printech виготовляється на основі ексклюзивної технології методом нанесення офсетного друку. Покриття Printech є прекрасним матеріалом для покрівлі, оздоблення фасадів будівель, для прикраси окремих архітектурних елементів будинку, для створення огорож і парканів. Найбільш затребувані і популярні кольори покриття Printech: «дерево», «цегла», «натуральний камінь», з імітацією «черепиці» та інші. Крім прекрасних кольорових, архітектурних властивостей і зовнішнього вигляду, покриття Printech стійке до корозії, а отже, має довгий термін експлуатації. товщина покриття – 30 мкм.

Технічні характеристики рулонної сталі, що використовується при виробництві готової продукціі

Вид захисного покриття Zn AlZn Zn + PE, PEMA
Товщина рулонної сталі, мм 0,35; 0,40 0,45 0,35; 0,40
0,45; 0,50 0,50 0,45; 0,50
0,60; 0,65 0,70 0,60; 0,65
0,70; 0,80 0,70
1,00
Кількість захисного покриття на поверхні сталі, гр./м2 Zn80…275 AZ100…185 Zn80…275

Технічні характеристики полімерного покриття оцинкованої рулонної сталі

Технічні характеристики PE PEMA PRINTECH
Поверхня Гладка, глянцева Матова, текстурована Гладка
Товщина покриття, мкм 25 35 30
Товщина шару грунту, мкм 5…8 5…8 5…8
Максимальна температура експлуатації, °С 120 120 120
Стійкість кольору до вигорання * * * * * * * * * * * * *
Стійкість до механічних пошкоджень * * * * * * * * * * *
Стійкість до корозії * * * * * * * * * * *
Стійкість до атмосферних впливів * * * * * * * * * * *

*Стійкість матеріалів оцінюється за п’ятибальною шкалою.

Схематична структура листової сталі з полімерним покриттям

Переваги
  • Довговічність. В основі сталь покрита цинком, що збільшує термін служби
  • Велика гама кольорів. Класифікація по RAL, а також декоративні покриття типу Printech з імітацією натуральних поверхонь
Партнери
arcelormittal

ArcelorMittal - це найбільший у світі концерн з виробництва оцинкованого металу з різним полімерним покриттям. Заводи компанії розташовані на території провідних країн Європи.

ssab

SSAB - Шведська металургійна компанія, заснована в 1978 році. Спеціалізується на виробництві високоякісної сталі високої міцності.

uss

United States Steel Corporation, заснована у 1901 році, є інтегрованим виробником сталі з основними виробничими потужностями в Сполучених Штатах Америки та Центральній Європі.

seah

SeAH Steel Corp, заснована в 1960 році, є ключовим гравцем корейської металургійної промисловості, має чотири заводи в Кореї.

angang

Ansteel iron and steel group corporation (анганг) є другим за величиною виробником сталі в Китаї, із загальним річним обсягом виробництва близько 35 млн. тонн. Підприємство входить до числа найбільших світових виробників сталі.

metinvest

Метінвест - найбільший на території України виробник залізорудної сировини і сталі. оцинковані рулони, що випускаються за стандартом EN 10346, користуються стабільним попитом, як на ринку України, так і країн СНД та Європи.

modul

Компанія «Модуль Україна» - одна з найбільших виробничих груп в Україні, що задовольняє потреби багатьох галузей в тонколистовому оцинкованому та фарбованому рулонному прокаті.

tezcaNlogo

Провідний виробник оцинкованого прокату, прокату з полімерним покриттям, які відповідають світовим стандартам якості. Займає лідируюче місце серед найбільш швидкозростаючих компаній в Туреччині

posco

POSCO - третя за обсягами виробництва сталі компанія в Азії та четверта в світі, яка спеціалізується на виробництві нержавіючої сталі, а також гарячекатаної листової сталі для автомобільної промисловості.

dongbu

Dongbu Steel - провідний завод-виробник сталі в південній Кореї, з продуктивністю понад 2,5 млн. тонн і об’ємом продажів 1,7 млрд. дол. США щорічно.

error: