Як налаштована покрівля з металочерепиці?

Всі ми знаємо, що дах – це не тільки матеріал для покрівлі, але і всілякі додаткові та добірні елементи, які забезпечують її міцність, надійність, герметичність, завершений зовнішній вигляд. При чому з кожним матеріалом змінюється їх перелік і особливості пристрою. Зважаючи на популярність металочерепиці розглянемо конструкцію даху саме з неї, а також що потрібно врахувати під час проектування.

Чим відрізняється тепла і холодна покрівля?

Як можна здогадатися з назви, тепла покрівля має на увазі додаткове утеплення, яке не тільки захищає будинок від тепловтрат, а й робить саме горище більш комфортним: там навіть, можна влаштувати житлове приміщення або цілий мансардний поверх.

З внутрішньої сторони металочерепиця може накопичувати конденсат, який згодом може намочити утеплювач, порушуючи його основну функцію. Щоб цього не сталося, потрібно подбати про гідроізоляцію. Для теплої покрівлі ідеальним варіантом буде спеціальна мембрана. На відміну від звичайної плівки, вона не тільки захищає нижні шари покрівельного пирога від конденсату, а й дозволяє пару виходити назовні, що зробить мікроклімат горищного приміщення більш комфортним, захистить від внутрішньої вогкості. Рулонні мембрани можна придбати у нас разом з покрівлею.

Під час монтажу матеріал прокладають вздовж єндови зверху вниз, потім по кроквах, рухаючись рядами від низу до конька. Слідкуйте за тим, щоб мембрана була щільно натягнута, ніде не провисала. Стики та примикання обов’язково зафіксуйте будівельною стрічкою, бажано однієї марки з гідроізоляцією.

Далі йде шар теплоізоляції, який можна зробити з плит мінеральної або базальтової вати. Бажано прокласти не один, а хоча б два шари (для житлової мансарди кілька), перекриваючи таким чином стики плит попереднього. Після утеплювача використовуйте пароізоляцію, яка додатково захистить утеплювач від скупчення вологи.

В облаштуванні холодної покрівлі утеплювати сам скат не потрібно, теплоізоляцією прокладають тільки підлогу горища. Причому не обов’язково використовувати мембрану, досить буде дешевшої плівки. Принцип монтажу аналогічний, однак при її укладанні потрібно залишати провисання між кроквами близько 20 мм, щоб конденсат накопичувався для подальшого випаровування.

 Як зробити обрешітку під металочерепицю?

Конструкція обрешітки зазвичай складається з дерев’яних брусів перетином 50 мм і обрізних дощок 32/100, 50/100.

  • дошки 50/100 монтуються уздовж карнизного звису;
  • бруси кріпляться поверх гідроізоляції по схилу вертикально;
  • дошки 32/100 кріпляться до бруса горизонтально з періодичністю, що відповідає обраному профілю металочерепиці.

Обов’язково додатково зміцніть коньок: дошки повинні примикати по обидва боки конькової планки, а також єндови. Пустіть великі дошки по торцях покрівлі. Якщо ви будете встановлювати огорожу покрівлі або снігозатримувачі, подбайте про суцільні обрешітки під ними (потрібно набити додаткові горизонтальні дошки під їхнє кріплення). Снігозатримувачі встановлюються по всьому периметру даху, також вони обов’язково потрібні над:

  • вхідними дверима;
  • мансардними вікнами;
  • перепадами рівнів багатоярусної даху.

Снігозатримувачі й покрівельні огородження кріпляться до суцільної обрешітки крізь нижню частину хвилі профілю. Обов’язково треба ущільнити місця кріплення гумою та ізолювати герметиком.

Особливості монтажу металочерепиці

Найпростіше монтувати металочерепицю, коли лист повністю закриває скат від верху до низу. Укладаючи перший лист, попередньо перевірте правильність його розташування щодо торця і карниза, далі відсутність перекосу щодо карнизної частини перевіряйте на кожному 3-му листі. Металочерепиця укладається внахлест, починаючи зверху. Слідкуйте, щоб саморізи потрапляли в верхню точку нахлеста і не захоплювали обрешітку.

Якщо листи металочерепиці коротше, ніж скат даху по довжині, спочатку потрібно зістикувати їх по вертикалі (від коника до карниза), вирівняти по торцях і закріпити саморізами в шаховому порядку. Використовуйте спеціальні саморізи з гумовими ущільнювачами. Кріплення встановлюються в нижній точці профілю через хвилю, зазвичай на це йде 6 або 8 саморізів на метр квадратний площі.

У конструкції будь-якого даху з металочерепиці обов’язково використовувати конькові планки, вони можуть бути круглої або квадратної форми. Кріпиться планка спеціальними коньковими саморізами, торець закривається заглушкою. Також існують добірні елементи для організації виходів вентиляції, каналізації, антен і кабелів. Вони забезпечать охайний зовнішній вигляд даху, а також надійний захист від протікань і корозії базового матеріалу.

Все необхідне для облаштування даху з металочерепиці можна придбати в Арсенал-Центр – телефонуйте або пишіть нашим менеджерам.

error: