Які бувають розміри листів металочерепиці та добірних елементів?

 

Покрівля з металочерепиці дуже актуальна в сучасному будівництві. Її використовують якдля житлових будинків, так і для комерційних будівель, реставрації старих та історичних споруд. Вона набагато практичніша за важкий глиняний аналог, а за естетичнимивластивостями часто навіть перевершує його.

Варто відзначити і різноманітність декоративного виконання цього покрівельного матеріалу. Серед асортименту нашого виробництва можна підібрати оптимальний варіант практично для будь-якого архітектурного стилю. Однак при виборі дуже важливо враховувати розміри листів металочерепиці. Розглянемо докладніше, які є габарити, а також чим відрізняється корисна та повна довжина і ширина, що потрібно врахувати при розрахунку витрат на основний матеріал і добірні елементи для даху.

Що таке повна і корисна площа листа?

Металочерепиця виготовляється з рулонної сталі. Залежно від використовуваної сировини, а також висоти і форми хвилі буде відрізнятися ширина і довжина готових листів. При вивченні ринку ви напевно помічали, що виробники вказують повну і кориснуплощу або ширину і довжину листів. Дуже важливо не плутати їх під час проектування даху і підрахунку витрат матеріалу.

Повна довжина або ширина листа – це його розмір від кромки до кромки в вертикальному або горизонтальному напрямку. Але технологія передбачає укладання цього покрівельного матеріалу не в стик, а з напуском. Цей напуск може становити 6-8 см по ширині і 10-15 см по довжині, залежновід особливостей профілю. Його необхідно робити,щоб забезпечити герметичність і міцність покрівлі. Відповідно, щоб дізнатися корисну довжину або ширину листа, потрібно від повного розміру відняти розмір напуску. Так ви дізнаєтеся корисну площу листа і визначите необхідну вам кількість матеріалу.

Якщо виникли труднощі, фахівці “Арсенал-Центр” завжди готові допомогти з розрахунками. Ми виготовляємо металочерепицю вже більше 22 років і готові детально проінструктувати вас щодо властивостей кожного різновиду та особливостей його використання.

Розміри листів металочерепиці виробництва “Арсенал-Центр”

На даний момент у нашому асортименті чотири різновиди металочерепиці, які відрізняються не тільки малюнком профілю, а й форматом листів. Наприклад, повна ширина листів металочерепиці “Барселона” складає 1185 мм, а корисна – 1075 мм; “Арсенал” – 1190 і 1100 мм; “Марсель” – 1210 і 1160 мм; “Мюнхен” – 1185 і 1085 мм.

Відрізняється також довжина листів.Найчастіше її роблять під замовлення, відповідно до розміру скатів. Дуже зручно, коли довжина листа дорівнює розміру даху від коника до карнизу. Однак слід враховувати й особливості конструкції, як буде проводитися монтаж. Наприклад, довжина металочерепиці нашого виробництва може становити:

  • “Барселона” – від 0,45 до 8 м;
  • “Арсенал” – від 0,6 до 8 м;
  • “Марсель” – від 0,45 до 8 м;
  • “Мюнхен” – від 0,48 до 8 м.

Але навіть при великих схилах покрівлі не завжди доцільно використовувати листи максимальної довжини. Погодьтеся, 6 або 8-метрові полотнища не так просто підняти нагору й акуратно встановити. Важливо не пошкодити матеріал під час монтажу, не подряпати фасад. Тому в приватному будівництві найбільш затребувані листи металочерепиці довжиною до 4,5 метрів. Але і занадто короткі формати вибирати не варто: чим менша довжина, тим більша перевитрата матеріалу через необхідність напуску. А щоб несподівано не зіткнутися з дефіцитом черепиці під час будівництва, завжди варто округлювати свої розрахунки в більшу сторону.

Для скатів складної форми найчастіше вибирається модульна металочерепиця. Це невеликі листи стандартної ширини і довжиною у дві хвилі. Їхня перевага в легкому транспортуванні і гнучкості монтажу. Зараз у вас є можливість замовити модульну черепицю “Марсель” або “Барселона”, їхня загальна довжина становить 740/840 мм, в залежності від висоти штампування і профілю, які ми робимо під замовлення. Як і звичайні листи, модульна металочерепиця доступна з алюцинковим захисним покриттям, а також декоративним кольоровим покриттям з матового або глянцевого поліестеру, відповідно до палітри RAL.

Що таке добірні елементи і для чого вони потрібні?

Крім основного покрівельного матеріалу для оформлення даху потрібні також добірні елементи. Це широкий перелік продукції, яка використовується для декорування стиків, посилення конструкції, забезпечення герметичності і захисту від вітру, опадів, корозії. Найбільш затребувані:

  • коники;
  • вітровий профіль;
  • планки для карнизу;
  • кутові, торцеві і планки ендов;
  • заглушки;
  • снігозатримувачі.

Вони виготовляються з аналогічної тонколистової сталі з таким же захисно-декоративним покриттям. Форма профілю стандартна, довжина планок і коників зазвичай становить 2 метри, а з урахуванням напуску корисна складе 1,9 м. Відповідно, якщо у вас повна довжина всіх торців, наприклад, 25 метрів, то, щоб дізнатися необхідну кількість вітрових профілів, потрібно 25 ділити не на 2, а на 1,9, після чого округлити отримане число в бік більшого. Аналогічним чином розраховують також необхідну кількість коників, планок, снігозатримувачів.

Також у нас можна придбати добірні елементи в розмірах під замовлення. Для економії вашого часу маємо в наявності все необхідне для монтажу металочерепиці: герметик, ущільнювачі, підконикові стрічки та інші витратні матеріали.

Інші особливості металевої черепиці “Арсенал-Центр”

Наша металочерепиця виготовляється з якісної сталі з товщиною листа 0,4-0,6 мм. Ми отримуємо сировину безпосередньо від кращих заводів України і зарубіжжя. Перевірена технологія виробництва, якісне обладнання та захисно-декоративне покриття роблять нашматеріал надійним, здатним витримати великі навантаження, зручним у транспортуванні та монтажі. Зверніть увагу, що металочерепиця “Барселона”, “Марсель” і “Мюнхен” може бути виготовлена з різною висотою штампування і хвилі профілю, щоб максимально гармонійно вписатися у ваш архітектурний ансамбль.

error: